Prodloužený víkend v Athénách

  Řecko, Attika, Hydra, Spetses

Prodloužený víkend v Athénách

    Řecko, Attika, Hydra, Spetses
Výhody nabídky
  • vstupenka do athénské Akropole v ceně zájezdu
  • ubytování ve 4* hotelu centru metropole
  • možnost zajímavých fakultativních výletů
Plán výletu
  • 1. den

    Odlet z Prahy do Athén, po příletu transfer z letiště do hotelu, ubytování v hotelu, individuální volno, nocleh.

    2. den

    Po snídani pěší prohlídka centra města s průvodcem (s využitím MHD), nejstarší čtvrť města Plaka s řeckou a římskou agorou, Héfaistovým chrámem a známou Věží větrů, prohlídka slavné dominanty města Akropole (vstupenka v ceně) Dionýsovo divadlo z 5. stol. př.n.l., Parthenon, chrám Erechtheion zdobený šesti karyatidami, možnost návštěvy úchvatného moderního Muzea Akropole… Návrat na hotel, individuální volno, nocleh.

    3. den

    Po snídani volno k individuálnímu programu ve městě, nákupům, návštěvám muzeí apod. nebo možnost celodenních fakultativních výletů:

  • výlet Argolida - Mykény (centrum mykénské civilizace, prohlídka známé Lví brány, kruhových hrobů Klytaimnéstry a Agamemnona, Átreovy pokladnice a muzea), Nafplio (první hlavní město svobodného Řecka střežené pevnostmi Akronafplia a Palamidi z jižní strany a Bourtzi na malém ostrůvku při pobřeží je zvané nejelegantnějším městem pevninského Řecka s typickými úzkými uličkami s obchody, mramorem dlážděnými náměstími, malebnou nábřežní promenádou) a Epidauros (jedno z proslulých míst starověkého Řecka s nejzachovalejším starořeckým divadlem na světě s výbornou akustikou a posvátným okrskem boha lékařství Asklepia).
  • výlet s plavbou po Saronských ostrovech - Hydra (ostrov s neopakovatelnou atmosférou, kde nejsou povolena motorová vozidla, malebné uličky s kamennými domy, přístav plný barevných lodí, možnost projížďky na oslu, typickém dopravním prostředku ostrova), Spetses (ostrov s aristokratickým šarmem, který byl domovem významných námořníků a hrdinů řecké revoluce, půvabné uličky plné neoklasicistních domů, možnost návštěvy Muzeum Laskarina Bouboulina, jedné z nejvýznamnějších postav řecké historie).
    Večer návrat na hotel, individuální volno, nocleh.
    4. den

    Snídaně v hotelu, individuální volno k dalšímu prozkoumávání metropole a následně dle letového řádu transfer od hotelu na letiště, odlet do Prahy.
    Změna hotelu a programu vyhrazena.

Informace
  • Cena nezahrnuje:
  • vstupy do památkových objektů cca 50?/osoba
  • přepravu MHD
  • místní pobytovou taxu (pro pobyty v dubnu - říjnu: 10€/pokoj/noc ve 4* hotelu; pro pobyty v listopadu - březnu: 3€/pokoj/noc ve 4* hotelu)
  • sluchátka - 2,5-3,5 /osoba/den (během prohlídky povinná pro skupinu více než 5 osob, platba vždy na místě)
  • spropitné cca 12 /osoba/pobyt
    Minimální počet účastníků k realizaci zájezdu je 15 osob.
Výhody nabídky
  • poznání řecké metropole
  • bohatý program
  • možnost zajímavých fakultativních výletů

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha-Athény-Praha v turistické třídě, včetně tax a příplatků
  • 3 noclehy se snídaní v hotelu Candia**** v pokojích s příslušenstvím v centrální části města
  • transfery z/na letiště v Athénách
  • vstupenka do Akropole
  • služby českého a místního licencovaného průvodce (Akropole, fakultativní výlet - Epidauros, Mykény, Nafplio)
  • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Základní cena nezahrnuje

Volitelné služby
  • výlet Argolida - Mykény, Nafplio a Epidauros: 2.690 Kč (cena zahrnuje dopravu, průvodce a oběd, minimální počet účastníků k realizaci výletu je 15 osob, výlet není k dispozici na termín přes Velikonoce)
  • výlet s plavbou po Saronských ostrovech: 3.990 Kč (cena zahrnuje dopravu, plavbu a oběd na palubě)
  • Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: Čedok a.s., IČ 60192755.
Lokalita dle pořadatele: Dle popisu, Hydra, Spetses

222 200 610 Číslo zájezdu: 2 491 735
dnes 8–19 h

Řecko

Řecko leží v jižní Evropě, rozkládá se na pevnině a na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka. Poznávejte antické památky, odpočívejte u čistého moře, vyzkoušejte speciality místní kuchyně. Nejoblíbenější ostrovy jsou Kréta, Rhodos, Zakynthos, Thassos a Santorini.

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa, která se od roku 2024 mění na klimatickou taxu. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu a její výše je dle oficiální kategorie (počtu hvězdiček) hotelu následující:

Březen až říjen:

  • 2,00 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 5,00 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 10,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 15,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
  • 15,00 € vily a domy všech kategorií
  • 2,00 € za noc ve studiích a apartmánech všech kategorií

Listopad až únor:

  • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
  • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
  • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
  • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
  • 0,50 € za noc ve studiích a apartmánech všech kategorií

Řecko - více informací