Z Arizony do New Orleans

USA, Arizona, Austin, Dallas, Houston, New Orleans, Rio Grande, San Antonio

Z Arizony do New Orleans

  USA, Arizona, Austin, Dallas, Houston, New Orleans, Rio Grande, San Antonio

Program

1: PRAHA – PHOENIX
Odlet z Prahy do Phoenix, po příletu transfer do Tucson, nocleh.

2: KAKTUSOVÉ ZAHRADY ARIZONY
Přesun do rezervace Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhů zvířat včetně tarantulí, chřestýšů a pum. Pak pěší výlet pravou zahradou kaktusů v NP Saguaro k pahorku Signal Hill. Nocleh v Tucson.

3: TOMBSTONE: MĚSTO MARŠÁLA ERPA
Ráno přejezd do Tombstone. Jako zázrakem se ocitneme v dobách starého dobrého Divokého západu, kdy udatní pistolníci s rukou rychlejší než útok chřestýše bránili osadníky před bandity. Odpoledne přesun do Silver City. Tohle městečko vyrostlo díky objevům stříbra. První doly zde otevřeli Španělé v roce 1804, ale kromě pár tun mědi a prodeje mimbreských Indiánů do otroctví toho už moc nestihli. K životu se město probudilo v roce 1870, kdy v úpatí hor Pinos Altos Mountains vyrostl stanový tábor a prospektor John Bullard zde založil stříbrný důl. Silver City.

4: GILA CLIFF DWELLINGS
Ráno se vydáme strmě vzhůru k rezervaci Gila Cliff Dwellings. Panenská příroda a nerušená samota jsou jedním z důvodů, proč vážit cestu k vysokým Black Range. Druhým je skalní město lidu Mogollon, kteří jej opustili před sedmi stoletími. Mezi kamennými zdmi nás přepadne tíha prošlých věků a vrátí zpět o pár století, takže na chvíli ucítíme vůni ohně a uslyšíme kroky Indiánů Cestou do Alamogorda zkusíme zastavit v základně White Sands Missile Range na prohlídku vojenského muzea (pokud otevřeno). Exponáty stojí za vidění. Smrtonosná raketa Pershing, protiraketový systém Patriot či replika atomové bomby „Fat Man“. A za chloubu areálu je považována raketa V-2, s níž nacisté terorizovali Londýn. Její konstruktér - Werner von Braun - pracoval po válce pro Američany a je považován i za otce amerického raketového průmyslu. Alternativně návštěva vinice Heart of the Desert, kde ochutnáte nejen „pěkné“ novomexické víno ale i skvělé pistácie.

5: BÍLÉ PÍSKY
Pod siluetou pohoří Andres nás čekají bělostné duny rezervace White Sands – Bílé písky. Zářivě bílou barvu má na svědomí sádrovec, který voda vymývá z hor, pouštní jezírko Lucero ukládá na svém dně a vítr roznáší dál na sever, kde jej usazuje ve vlnách přejemného písku. Přístupová silnice brzy zmizí pod jazyky písku a pouze jistota, že venku panuje vedro k zalknutí, boří iluzi lyžařského střediska. Z místa Srdce písků – Heart of the Sands vyrážejí lidé mezi duny po svých. Na vlastní kůži a většinou bosky mohou ozkoušet příjemné lechtání mikroskopických zrnek. Občas uvidíme i vršky drobných palmiček yucca, které trčí z písku jako ježury. Ve vzácném stínu jejich listů vyrážejí za potravou sněhobílé ještěrky. Bílé lišky a šedivě zbarvené antilopy oryx opouštějí své úkryty až v zapadajícím slunci, kdy je malba krajiny nejkrásnější. Přejezd do Carlsbad, cestou případně návštěva pitoreskní oázy zeleně Sitting Bull Falls

6: CARLSBAD CAVERNS: CESTA DO STŘEDU ZEMĚ
Návštěva jeskynního systému Carlsbad Caverns, který je tak velký, že by v jeho hlavním sále zaparkoval Boeing 747. Pěší sestup na dno jeskyně je působivý – atmosférou srovnatelný pouze s četbou klasické verneovky “Cesta do středu země”. Zpět na povrch nás vyveze výtah. Zastávka u kamenné hradby NP Guadalupe Mountains s nejvyšší horou Texasu a zbytky dostavníkové stanice. Nocleh ve Van Horn.

7: RIO GRANDE – TERLINGUA
Odjezd do NP Big Bend po cestě El Camino del Rio – považované za nejhezčí silnici Texasu. Krátká zastávka ve Fort Leaton, dříve centra výměnného obchodu mezi pionýry a kmeny Apačů a Komančů. Pak zastávka v Lajitas, které daleko od civilizace a v tiché oáze řeky Rio Grande šokuje golfovými hřišti a luxusními hotely pro texaskou ropnou elitu. V roce 1915 zde byla umístěna vojenská posádka, aby chránila osadníky před nájezdy banditů mexického odpadlíka Pancho Villy. Příjezd do Terlingua, odpoledne návštěva stejnojmenného městečka duchů, případně večeře ve stylovém Starlight Theatre (není v ceně). Nocleh v Terlingua nebo uvnitř parku v Chisos Mountains Resort.

8: NP BIG BEND
Prohlídka NP Big Bend, přírodní fantazie jihozápadního Texasu. Návštěva horské oblasti The Basin, kaňonu Santa Elena a pěší výlet k řečišti Rio Grande, která elegantně mizí mezi stěny kaňonů. A nakonec se budeme moci i vykoupat v teplých pramenech, kdysi funkčních přírodních lázních, jejichž termální bazének se nalézá přímo v Riu Grande

9: V ZEMI SOUDCE BEANA
Přejezd podél mexické hranice do Langtry s proslavenou nálevnou The Jersey Lilly Saloon. Zde okresní soudce Roy Bean v druhé polovině 19. století soudil, okrádal své hosty a holdoval kořalce či kulečníku. Dílem náhody osud rozhodl, aby se individuum tak nízkého charakteru stalo vykonavatelem práva. Beanovy legendární rozsudky sice často sledovaly vlastní prospěch, ale zároveň překvapivě tlumily hyper kriminalitu traťových dělníků a falešných hráčů. Beanovi se nikdy nedostalo příležitosti osobně poznat anglickou herečku Lillie Langtry, kterou obdivoval natolik, že na její počest pojmenoval svůj podnik i celé město. Podél rezervoáru Amistad příjezd do Del Rio, nocleh.

10: SAN ANTONIO
Přejezd do San Antonia, města moderní architektury, tváře Divokého západu, kde rovněž najdeme unikátní podzemní promenádu Riverwalk. Návštěva misie Alamo, pilíře texaské historie. Za jejími zdmi bojoval o nezávislost i neblaze proslulý pašerák otroků, indiánobijec a vynálezce Bowieho nože, plukovník James Bowie. Nocleh v San Antoniu.

11: ČEŠI V TEXASU – HOUSTON
Návštěva Prahy, kdysi významného centra českých přistěhovalců a dnes oficiálního městečka duchů s kamenným kostelem, patřícím k nejstarším stavbám Texasu. První velká vlna českých emigrantů, zejména z Valašska a Orlicka, dorazila do Galvestonu (přístav u Houstonu) v roce 1851. A kolem roku 1910 už v Texasu žilo přes 15 tisíc Čechů. Po Němcích druhá nejpočetnější menšina. Další přicházeli. Převážná většina osadníků se živila farmařením. Nový domov našli hlavně v oblasti, kterou nejlépe vymezuje pomyslný trojúhelník mezi městy Dallas, Houston a Austin. Polka, koláčové festivaly, pekárny a řeznictví patří k tradičnímu koloritu vysloveně českých vesnic LaGrange, Hostyn, Praha a Dubina v okrese Fayette. Příjezd do Webster, nocleh.

12: HOUSTON – NEW ORLEANS
Ráno návštěva Galvestonu, kde mimochodem zahynulo v roce 1900 přes 8 tisíc lidí po nečekaném úderu ničivého hurikánu. Pak návštěva vesmírného střediska (fakult.) a odpolední přesun do strhujícího New Orleans. Volný program na Bourbon Street ve Francouzské čtvrti, kde pochopíte, proč tahle kolébka jazzu platí za nejodvázanější město v USA.

13: NEW ORLEANS
Prohlídka města a jeho největších atrakcí včetně návštěvy překrásné plantáže Oak Alley Plantation a plavby kolesovým parníkem po Mississippi (včetně večeře). Večer volný program, nocleh.

14: NEW ORLEANS – PRAHA
Volný program dle odletu. Odpoledne transfer a odlet do Prahy.

15: PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy

ALABASTR V POUŠTI

Přelety vojenských stíhaček jsou u Alamogorda v Novém Mexiku denní samozřejmostí. Míří k letecké základně Holloman Air Force Base. Pohoří San Andres však skrývá ještě jiné tajemství – bělostné duny rezervace Bílé písky – White Sands. Miniaturní poušť vyplňuje jižní část Tularoského údolí. Zářivě bílou barvu má na svědomí sádrovec, který voda vymývá z hor, pouštní jezírko Lucero ukládá na dně a vítr roznáší na sever, kde jej usazuje ve vlnách přejemného bílého písku. Silnice brzy zmizí pod jazyky písku a jen jistota, že venku panuje vedro k zalknutí, boří iluzi lyžařského střediska. Děti často sjíždějí písečné valy na bobech či kusu igelitu. K vidění jsou i borci, kteří testují písečné surfy. Z místa Srdce písků – Heart of the Sands vyrážejí lidé mezi duny po svých. Na vlastní kůži mohou okusit lechtání mikroskopických zrnek a pořídit unikátní fotografie do rodinných alb s palmičkami Yucca, které trčí z písku jako ježury. Ve vzácném stínu jejich listů vyrážejí za potravou sněhobílé ještěrky. Bílé lišky a šedivě zbarvené antilopy Oryx opouštějí úkryty až v zapadajícím slunci, kdy je malba krajiny nejkrásnější.

Základní cena zahrnuje

  • leteckou přepravu a letištní taxy
  • 13x ubytování kategorie 3*
  • doprava SUV (max. 6 os) nebo mikrobus (max. 10 os)
  • vstupy do národních parků a rezervací na trase
  • služby českého průvodce
  • pouštní zahrada Sonora Desert Museum v Tucsonu
  • vstup do jeskynního systému Carlsbad Caverns
  • vstup do Jersey Lilly Saloon v Langtry (soudce Bean)
  • návštěva jižanské plantáže Oak Valley Plantation poblíž New Orleans
  • večerní plavba kolesovým parníkem po Mississippi v New Orleans (včetně večeře)

Základní cena nezahrnuje

  • fakultativní vstupy a výlety
  • stravování a spropitné
  • vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov
Poznámka

Minimum: 10 osobKonečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy.

Cena zájezdu zahrnuje cenu letenky v optimální knihovací třídě. Konečná cena se tak může od uvedené částky lišit. Aktuální cenu vám rádi ověříme po zaslání nezávazné objednávky.

Informace o zájezdu

Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře.
Pořadatel: ESO travel a.s., IČ 27957039.
Lokalita dle pořadatele: Arizona, Austin, Dallas, Houston, New Orleans, Rio Grande, San Antonio

222 200 610 Číslo zájezdu: 2 584 562
dnes 8–18 h

USA

Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, mít vlastní biometrický pas a vyplnit registrační formulář ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov ), který je za poplatek.
Zajištění bezvízového vstupu ESTA je povinné také v rámci přestupu (tranzitu) či mezipřistání v USA. Týká se i klientů cestujících do karibských oblastí (jedná se zejména o tyto země: Dominikánská republika, Kuba, Mexiko a Jamajka) s přestupem/mezipřistáním v USA.

USA - více informací